Novinky

I takto se může dostat potkan do společných prostor panelového domu v Praze. Objednaná deratizace a výměna manžety wc pro uklizečku.

I takto někdy vypadá práce správce budov, když zavolá technik výtahu a požaduje vyčištění od použitých jehel. Vše uklizeno a předáno městské policii k likvidaci. Spolupráce s městskou policií je vždy perfektní.

Oprava střechy po zatékání. Při kontrole byla zjištěna závada kolem stožáru STA kde někdo neodborně utěsnil elektrikářskou páskou. Vše očištěno a opraveno.

Neustále dostáváme dotazy vlastníků k termínu vyplácení přeplatků z vyúčtování služeb či k termínu kdy musí vlastník uhradit nedoplatek. dle § 7 zákona č. 67/2013 Sb. je to takto:

Od 1. července 2022 nezaplatíte v obchodě s některými vzory bankovek. Jedná se o ty série, které mají úzký stříbrný pruh. S bankovkami již nezaplatíte v obchodě, v kadeřnictví či je vám nevezmou ve směnárně. Zjednodušeně se dá říci, že od 1. července 2022 přestávají platit bankovky s úzkým vertikálním stříbřitým přerušovaným proužkem.

Stát nařídil SVJ zřídit nejpozději od 1.1.2023 datovou schránku. Veškerá komunikace s úřady tak od 1.1.2023 bude fungovat pouze přes datové schránky. Založení datové schránky je zdarma a velmi jednoduché. Na každé poště u přepážky "czech point" předloží statutární orgán ( předseda, místopředseda nebo člen výboru) občanský průkaz a zaměstnanec pošty...

Dnes 2.6.2022 se velká část Prahy ocitla bez dodávky elektrického proudu. Výpadek postihl hlavně Prahu 4, 10 a 5. Z důvodu přetížení nebylo možné zjistit příčinu na stránkách PRE a nešlo se ani dovolat na jejich poruchovou službu. Hasiči vyjíždějí k mnoha lidem kteří zůstali uvězněni ve výtahu. Na odstranění poruchy se pracuje. Na některých úsecích...